خرید فونت

فونت دانا (Dana) نسخه 3.3 شامل 13 وزن مختلف + وریبل فونت

یک تایپ فیس به معنای واقعی کلمه می‌تواند یک اثر طراحی را بسازد، قوانین قبلی را بشکند و شخصیت خودش را در صفحه منعکس کند. اما برای این کار باید فونت‌های مناسبی را هم در اختیار داشته باشد. یکی از نمونه‌های پیشنهادی ما فونت دانا (dana) است که از سال 1398 با طراحی مسلم ابراهیمی به بازار کار ارائه شد. با ما در این پست از سایت فونت یار (Fontyar.com) همراه باشید تا بیشتر با فونت فارسی دانا آشنا شوید.

 طراح فونت دانا کیست؟

مسلم ابراهیمی با مدرک کارشناسی ارشد گرافیک بیش از 10 سال است که به صورت حرفه‌ای برای طراحی انواع فونت‌های فارسی تلاش می‌کند. او از علاقه مندان ساخت و طراحی فونت‌های متفاوت و زیباست که با راه اندازی وب سایت خود توانسته است در نشر و اشاعه این ابزارهای کاربردی نقش مهم داشته باشد. او پس از تلاش و آزمون و خطای بسیار سعی کرده تا نمای جدیدی به تایپوگرافی در ایران بدهد و با طراحی فونت‌هایی مانند ایران سنس، ایران یکا، آهنگ و دنا (توسعه یافته توسط شهرزاد اکبری) قدم بزرگی در این راه برداشته است.

آخرین نسخه فونت فارسی دانا (dana) عرضه شده توسط فونت ایران و طراحی شده توسط مسلم ابراهیمی

اکثر فونت‌های طراحی شده توسط ایشان در تولید انواع محتوای متنی و بصری مورد استفاده بوده است. نکته جالبی که زمان استفاده از دستاوردهای ایشان با آن روبرو می‌شویم رعایت اصل کپی رایت فونت‌های فارسی است. در واقع ما با محصولاتی غیر هکی روبرو می‌شویم که ضرری برای سیستم‌های کاربردی ما ندارند. همچنین با یک بار خرید این محصولات علاوه بر دسترسی به نسخه‌های قدیمی فونت‌ها، می‌توانیم از به‌روزرسانی‌های آینده هم استفاده کنیم. برای تهیه و خرید فونت دانا می‌توانید به وب سایت آقای ابراهیمی با نام «فونت ایران» مراجعه کنید.

منبع الهام این فونت

طراح و توسعه دهنده این فنت توانسته با استفاده از فونت «نسخ» برای طراحی این ابزار دست به کار شود. در واقع دانا به گونه‌ای طراحی شده است که هم می‌تواند در اندازه‌های کوچک و هم در نوشتار بزرگ مورد استفاده بوده و ایرادی ساختار و یا بصری خاصی را به وجود نیاورد.

کاربرد فونت دانا در وب سایت ها و اپ های موبایل

با توجه به این نکته طراح توانسته است سه نسخه متفاوت از این فونت را آماده کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. توجه داشته باشید که هر کدام زا این انواع قیمت مختلفی دارند و البته امکان مختلفی را هم فراهم می‌کنند.

 • فونت دانا حرفه‌ای (۱۳ وزن شامل همه وزن‌ها + وریبل فونت)
 • فونت دانا حرفه‌ای (۱۰ وزن شامل 10 وزن HairLine, Thin, ExtraLight, Light, Regular, Med و غیره)
 • فونت دانا اقتصادی (۲ وزن شامل 2 وزن Regular, Bold)

از این فونت چه استفاده‌هایی می‌شود؟

فونت دانا برای انواع کاربردها طراحی شده و از تولید یک محتوای متنی تا طراحی‌های بصری برای لوگو و یا تبلیغات مورد استفاده بوده است. اینکه از چنین فونت پرکاربردی چگونه و کجا استفاده شود کاملا به نوع فعالیت و انتخاب شما بستگی دارد. برای نمونه اگر به کاربرد آن در طراحی لوگو فکر کنید، اهمیت انتخاب فونت مناسب را می‌توان بهتر درک کرد. لوگو به عنوان یک نمایش گرافیکی از یک شرکت عمل می‌کند و یک ویژگی کلیدی در برند آن است.

بهترین فونت فارسی استاندارد برای وب سایت

استایل، نوع فونت‌ها، انواع حروف و رنگ‌های استفاده شده همگی منعکس کننده چیزی است که آن کسب و کار ارائه می‌دهد. ما با انتخاب فونت صحیح حتی بازار هدفی را که می‌خواهیم داشته باشیم، مشخص می‌کنیم. در این میان فونت مورد نظر ویژگی‌های خاصی دارد که تمامی این موارد را برای ما آسان می‌کند. اجازه دهید این موارد را با هم بررسی کنیم تا بدانید گستره کاربرد این فونت تا چه اندازه زیاد است.

 • دانا می‌تواند نازک‌ترین حالت ممکن را ارائه کند:
  سازندگان این ابزار ویژگی فوق را با استعاره باریک‌تر از مو معرفی کرده و این فاکتور را با نام «Hireline» در بسته قابل ارائه خود قرار داده‌اند. این فونت می‌تواند نازک‌ترین حالت فونت فارسی را ارائه کند تا در زمان طراحی هویت‌های بصری ساده، مینیمال و با ظرافت از آن استفاده کنید.
 • دانا ضخامت خوبی را ارائه می‌دهد:
  در مقابل ویژگی قبلی فونت دانا، خاصیت دیگر قرار می‌گیرد که توانایی زیاد این فونت را به نمایش می‌گذارد. فونت ضخیم دانا به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی در پوسترهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفته و به هیچ عنوان خوانایی متن را از بین نبرد.
 • قابلیت کشیدگی دارد:
  یکی از زیبایی‌های این فونت قابلیت کشیدگی حروف آن است. طراحی این ابزار  به گونه‌ای است که می‌توان برخی از حروف را به صورت کشیده در نظر گرفت بدون اینکه ترکیب اصلی حروف، جای‌گیری نقطه‌ها و یا ساختار آن به هم بریزد.
 • خاصیت ایرانیک دارد:
  یکی از جنبه‌های جالب و کاربردی فونت‌های انگلیسی قرارگیری در حالت ایتالیک است. در این وضعیت کلمات به سمت راست خمیده می‌شوند و زیبایی جالی به متن می‌دهند. در این میان فونت دانا می‌تواند با ارائه ویژگی ایرانیک همین خمیدگی را در سمت چپ ارائه کرده و جاوه دهی متفاوتی را به همراه داشته باشد.
 • در نوشتار چند زبان دیگر هم قابل استفاده است:
  یکی از ویژگی‌های خاص این ابزار توانایی ارائه محتوای کردی، عربی و اردو است. در نتیجه کسانی که می‌خواهند به زبان‌های نام برده تولید محتوا کنند با محدودیت خاصی روبرو نخواهند شد. فونت فارسی دانا به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند این زبان را پشتیبانی کرده و بدون در هم ریختگی حروف، محتوای مورد نظر را زیبا کند. در نتیجه فرقی ندارد که از آن برای نوشتن محتوای وبلاگ استفاده می‌کنید یا طراحی لوگوی خود را پیش می‌برید، این فونت نهایت رضایت کاربر را به همراه داشته است.

مزایا و ویژگی های فونت فارسی دانا

قلم دانا را می توان یکی از استاندارد ترین و بهترین فونت های فارسی دانست که مزایا و امکانات بی نظیر آن باعث شده است به یکی از فونت های محبوب گرافیست ها تبدیل شود، در ادامه بیشتر با مزیت های فونت دانا آشنا خواهید شد:

دانلود رایگان آخرین نسخه فونت فارسی دانا با 13 وزن مختلف - نسخه حرفه ای و نیمه حرفه ای

 • طراحی کاملا استاندارد و حرفه ای براساس آخرین فناوری تولید فونت ها
 • پشتیبانی از زبان های مختلف از جمله فارسی، عربی، انگلیسی، اردو و کردی
 • اعداد کاملا فارسی و هماهنگ با نوشته ها
 • پشتیبانی از وریبل فونت و حروف جایگزین
 • مناسب برای استفاده در صفحات وب با ارائه فرمت Woff و Woff2
 • استایل های مختلف از نقطه های حروف
 • ارائه در 3 بسته مختلف برای هماهنگ سازی با قدرت خرید مشتری
 • دارای دفترچه راهنمای نحوه استفاده از فونت دانا
 • ارائه آپدیت های کارآمد توسط طراح فونت

نکته پایانی

تاکنون گزارشی در مورد معایب این فونت ارائه نشده جز اینکه به گفته سازنده احتمالا بعضی از قابلیت‌های وریبل فونت دانا در برخی نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ به درستی کار نمی‌کنند. البته گفته شده که این مورد در آپدیت‌های جدید رفع خواهد شد. در نهایت با خرید فونت دانا 13 وزنی می‌توانید بازار مناسبی برای انواع طراحی‌های لوگو، تولید محتوای متنی و ایجاد جذابیت‌های بصری را به دست آورید. فراموش نکنید که این فونت جزو ابزارهای رایگان نیست و باید از سایت طراح اصلی خریداری شود.

مشاهده بیشتر

دانلود رایگان فونت دانا؛ آفت جان جامعه فونت فارسی!

بی شک برای طراحی و خلق فونت زیبایی همچون دانا زحمات شبانه روزی بسیاری کشیده شده است. جناب آقای مسلم ابراهیمی با وسواس تمام روی تک تک کاراکترها و حروف این فونت دقت کرده است. بیائید با خرید فونت دانا از سایت fontiran.com از طراح و جامعه فونت فارسی حمایت کنیم و قدم کوچی در فرهنگ سازی قانون کپی رایت در ایران برداریم.

فونت دانا (Dana) نسخه 3.3 شامل 13 وزن مختلف + وریبل فونت

مشخصات فونت فارسی دانا

نام فونت : دانا نام نمایشی : dana طراح فونت : مسلم ابراهیمی ورژن : 3.3 تاریخ انتشار : 1398 تعداد وزن : 13 وزن شرکت عرضه کننده : فونت ایران (FontIran.com) فایل راهنما : دارد زبان های پشتیبانی شده : فارسی, انگلیسی, عربی, کردی, اردو وریبل فونت : بله حروف جایگزین : دارد مناسب برای سایت :بله فرمت های ارائه شده : ttf, woff, eot, otf, woff2
نام فونت تعداد وزن قیمت خرید و دانلود فونت
بسته اقتصادی دانا 2 وزن 58000 تومان خرید و دانلود فونت دانا بسته اقتصادی
بسته نیمه حرفه ای 10 وزن 158000 تومان خرید و دانلود فونت دانا بسته نیمه حرفه ای
بسته حرفه ای دانا 13 وزن + وریبل فونت 198000 تومان خرید و دانلود فونت دانا بسته حرفه ای

پسورد کلیه فایل های زیپ و rar ارائه شده www.fontyar.com می باشد.

نکات کلیدی و مهم در خصوص استفاده از فونت dana

 • اگر با نحوه نصب فونت آشنایی ندارید، می توانید مقاله "آموزش نصب فونت" را مطالعه کنید.
 • برای کاهش حجم، فونت دانا؛ بصورت فایل فشرده زیپ یا rar ارائه شده است.
 • برای باز کردن فایل های فشرده، می توانید از نرم افزار Winrar استفاده کنید.
 • این فونت برای استفاده در صفحات وب سایت یا وبلاگ مناسب می باشد. می توانید با اضافه کردن این فونت به CSS سایت خود، از آن بهره بگیرید، همچنین می توانید از کدهای آماده ارائه شده توسط ما استفاده کنید.
 • توجه داشته باشید که فونت دانا، پولی می باشد، و نسخه رایگانی برای آن عرضه نشده است. شما بایستی از وب سایت فونت ایران (FontIran.com) خریداری نمائید.
 • مجموعه فونت یار؛ به عنوان معرف فونت می باشد و هیچگونه مسئولیتی در خصوص فونت های خریداری شده یا دانلود شده ندارد. تمامی مسئولیت ها بر عهده سایت عرضه کننده یا طراح فونت می باشد.
 • استفاده از چندین فونت مختلف، باعث کندی سایت شما خواهد شد، سعی کنید فقط از یک فونت در سایت خود استفاده نمائید.
 • برای حمایت از ما، می توانید سایت ما را به دیگر دوستان خود نیز معرفی کنید. حمایت شما باعث دلگرمی ماست.
 • قبل از خرید یک فونت، به قوانین استفاده و نسخه های مختلف آن دقت کنید.
 • برای آشنایی با فرمت های مختلف فونت؛ از جمله ttf, woff, eot و... می توانید این مقاله را مطالعه کنید.
متولد 75 از شهر کرج هستم، کارشناسی گرافیک خوندم و علاقه زیادی به نوشتن و خلق محتوای اثر گذار دارم، در سایت فونت یار؛ تمام تلاشم را میکنم تا بتوانم محتوایی ارزشمند و در خور شما دوستان عزیز تهیه بکنم. امیدوارم قدم هر چند کوچکی در رشد و گسترش فونت و تایپوگرافی فارسی داشته باشم.
در کانال تلگرام ما عضو شوید، تا از آخرین فونت ها، آپدیت ها و محصولات ما مطلع شوید... کانال تلگرام فونت یار
محصولات پیشنهادی به شما
دیدگاهتان را بنویسید
آخرین مقالات مشاهده همه

آخرین مقالات و نوشته های بخش وبلاگ سایت فونت یار